Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Sprawnie funkcjonujący system zapewnienia jakości SZiZJ w Biobanku jest gwarancją utrzymania wysokich standardów pracy oraz odpowiedniej jakości materiału biologicznego i towarzyszących danych. Zespół ekspertów w zakresie QMS, BBMRI.pl w ramach Zadania 3. pt. „Wyznaczenie standardów biobankowania materiału biologicznego do celów naukowych; wcielenie wspólnych rozwiązań” oferuje usług oraz produktów, które przyczynią się do ciągłego doskonalenia w obszarze zarządzania jakością oraz rozwoju infrastruktury polskich BIOBANKÓW

W ramach zadania wypracowano narzędzia i usługi pozwalające zaimplementować SZIZJ w każdym biobanku; są to:

1
Podręcznik „Standardy Jakości dla Biobanków Polskich” (SJBP) - przyjazny i skuteczny przewodnik łączący wymagania norm i przepisów prawnych z doświadczeniem praktycznym w pracy w organizacjach biobankujących materiał biologiczny w całej Polsce
2
Szkolenia i webinary dla Członków/Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków obejmujące tematykę wymagań SJBP oraz poruszające bieżące problemy/oczekiwania w obszarze biobankowania
3
Konsulting dla biobanków działających w Polskiej Sieci Biobanków (PSB) w zakresie przygotowania do spełnienia wymagań SJBP, doskonalenia istniejących zasobów oraz infrastruktury
4
Dokumentacja systemowa, spełniająca wymagania PN-EN ISO 9001:2015-10 oraz PN-EN ISO 20387:2021-01, udostępniana biobankom po pierwszym i drugim audycie, wraz z podręcznikiem SJBP.

Szkolenia i webinary

Nadchodzący webinar/szkolenie

Pozostałe

Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM  – Cykl życia próbki materiału biologicznego w Biobanku – kwalifikacja i przetwarzanie MB

Kolejny webinar w zakresie QM – Cykl życia próbki materiału biologicznego w Biobanku – kwalifikacja i przetwarzanie MB

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 9 lipca 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar praktyczny dot. procesów technologicznych oraz kontroli jakości, webinar pt. „Cykl życia próbki materiału biologicznego w Biobanku – kwalifikacja i przetwarzanie materiału biologicznego”. teoretyczna.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM  – Procesy Technologiczne oraz kontrola jakości – część praktyczna

Kolejny webinar w zakresie QM – Procesy Technologiczne oraz kontrola jakości – część praktyczna

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 2 lipca 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar z zakresu Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.krupinska@umed.wroc.pl Prosimy aby każdy uczestnik miał możliwość połączenia głosowego (sprawny mikrofon). Grupa Ekspercka QMS BBMRI.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM  – Aspekty etyczne i prawne biobankowania – część praktyczna

Kolejny webinar w zakresie QM – Aspekty etyczne i prawne biobankowania – część praktyczna

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 18 czerwca 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się wprowadzenie do zagadnień etyczno – prawnych, webinar pt. „Aspekty etyczne i prawne biobankowania – część pr Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.krupinska@umed.wroc.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM – Higiena środowiska i pracownika – webinar praktyczny

Kolejny webinar w zakresie QM – Higiena środowiska i pracownika – webinar praktyczny

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 28 maja 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar prowadzony przez Panią Małgorzatę Witoń oraz Panią Patrycję Sitek pt. „Higiena środowiska i pracownika – webinar praktyczny” Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - QMS CAFFE – HIGIENA ŚRODOWISKA I PRACOWNIKA – kolejne spotkanie

QMS CAFFE – HIGIENA ŚRODOWISKA I PRACOWNIKA – kolejne spotkanie

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 31 maja 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się QMS Caffe, doskonała okazja do rozmów i wymiany doświadczeń. Wszystkich chętnych proszę o przygotowanie pytań/zagadnień do poruszenia. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.krupinska@umed.wroc.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM – Higiena środowiska i pracownika – webinar teoretyczny

Kolejny webinar w zakresie QM – Higiena środowiska i pracownika – webinar teoretyczny

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 21 maja 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar prowadzony przez Panią Małgorzatę Witoń oraz Panią Patrycję Sitek pt. „Higiena środowiska i pracownika – webinar teoretyczny” Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - QMS CAFFE – ZASADY NADZORU NAD URZĄDZENIAMI

QMS CAFFE – ZASADY NADZORU NAD URZĄDZENIAMI

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 14 maja 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się QMS caffe doskonała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń czy zadawania pytań przy filiżance kawy. Czas trwania spotkania to 30 – 60 min. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.krupinska@umed.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM – Zasady nadzoru nad urządzeniami – webinar teoretyczny

Kolejny webinar w zakresie QM – Zasady nadzoru nad urządzeniami – webinar teoretyczny

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 30 kwietnia 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar prowadzony przez Panią Karolinę Zagórską pt. „Zasady nadzoru nad urządzeniami – webinar teoretyczny„. Zapraszamy do rejestracji na szkolenia poprzez przesłanie informacji na adres magdalena.krupinska@umed.wroc.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - QMS Caffé – kolejne spotkanie

QMS Caffé – kolejne spotkanie

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnym szkoleniu on-line W dniu 19 kwietnia 2021 roku – PONIEDZIAŁEK, o godz. 9.00 odbędzie się „QMS Caffé” – doskonała okazja do rozmów, wymiany doświadczeń czy zadawania pytań przy filiżance kawy. Czas trwania spotkania to 30 – 60 min.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM – Aspekty etyczne i prawne

Kolejny webinar w zakresie QM – Aspekty etyczne i prawne

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnych szkoleniach on-line przeznaczonych dla Członków i Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków, tym razem obejmujących rozdział 5 SJBP pt. „Aspekty etyczne i prawne” W dniu 26 lutego 2021 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar pt.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM – Procesy technologiczne

Kolejny webinar w zakresie QM – Procesy technologiczne

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w kolejnych szkoleniach on-line przeznaczonych dla Członków i Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków, tym razem obejmujących rozdział 10 SJBP pt. „Procesy technologiczne”   W dniu 27 listopada 2020 roku, o godz. 9.00 odbędzie się webinar pt.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Podsumowanie warsztatów „Cyfrowe transformacje w biobankowaniu”

Podsumowanie warsztatów „Cyfrowe transformacje w biobankowaniu”

Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczny udział w naszych 2-dniowych warsztatach „Cyfrowe transformacje w biobankowaniu”. Poniżej znajdą Państwo wszystkie prezentacje, a już niebawem opublikujemy również nagrania z prowadzonych warsztatów. Ponownie zachęcamy do rejestrowania swoich biobanków i kolekcji na naszej Platformie https://polskasiecbiobankow.pl.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - WARSZTATY „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”

WARSZTATY „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”

Szanowni Państwo, Z radością pragniemy poinformować o nowym terminie warsztatów „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”, które miały odbyć się początkowo 26 marca bieżącego roku. Z uwagi na wciąż obecną sytuację epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV2 oraz decyzje władz WUM, warsztaty te odbędą się w trybie online.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QMS

Kolejny webinar w zakresie QMS

Od stycznia 2020 roku, w ramach aktywności szkoleniowej Zadania 3 projektu BBMRI.pl, prowadzimy bezpłatne, otwarte webinary dedykowane biobankowaniu. Ich celem jest dalsze rozwijanie wiedzy Członków i Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków w zakresie wdrażania i doskonalenia Systemu Zapewnienia i Zarządzania Jakością w Biobankach.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Kolejny webinar w zakresie QM

Kolejny webinar w zakresie QM

Od stycznia 2020 roku, w ramach aktywności szkoleniowej Zadania 3 projektu BBMRI.pl, prowadzimy bezpłatne, otwarte webinary dedykowane biobankowaniu. Ich celem jest dalsze rozwijanie wiedzy Członków i Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków w zakresie wdrażania i doskonalenia Systemu Zapewnienia i Zarządzania Jakością w Biobankach.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Centrum Eksperckie QM BBMRI.pl Uruchamia Webinary!!! – Zasady nadzoru nad urządzeniami

Centrum Eksperckie QM BBMRI.pl Uruchamia Webinary!!! – Zasady nadzoru nad urządzeniami

Chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w webinarze pt. „Zasady nadzoru nad urządzeniami – zewnętrzne czynności serwisowe oraz wewnętrzne czynności konserwacyjne, nadzór nad pracą i właściwym działaniem urządzenia w codziennej pracy, powołanie opiekunów urządzeń – poziom podstawowy“ . Webinar obejmuje rozdział 7 SJBP pt. „Urządzenia“.

Zobacz szkolenie
Ilustracja do wpisu - Centrum Eksperckie QM BBMRI.pl Uruchamia Webinary!!!

Centrum Eksperckie QM BBMRI.pl Uruchamia Webinary!!!

Od stycznia 2020 roku, w ramach aktywności szkoleniowej Zadania 3 projektu BBMRI.pl, zapraszamy na serię cyklicznych, bezpłatnych, otwartych webinarów dedykowanych biobankingowi. Ich celem jest dalsze rozwijanie wiedzy Członków i Obserwatorów Polskiej Sieci Biobanków w zakresie wdrażania i doskonalenia Systemu Zapewnienia i Zarządzania Jakością w Biobankach.

Zobacz szkolenie