Sesja satelitarna „Towards Excellence in Biobanking”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na sesję satelitarną „Towards Excellence in Biobanking”, która odbędzie się online w dniu 28 września 2022 roku.

Z przyjemnością informujemy o 2 kluczowych prelegentach:

dr Alison Parry-Jones, dyrektor operacyjna Wales Cancer Biobank i ISBER President Elect podzieli się swoim doświadczeniem w kierowaniu Welsh Cancer Biobank oraz swoimi poglądami i wiedzą na temat biobanków onkologicznych.

&

dr Olivia Fletcher, kierownik zespołu ds. funkcjonalnej epidemiologii genetycznej i biologii molekularnej pracująca nad badaniem pokoleń, brytyjskimi badaniami raka piersi i wieloma innymi. Olivia podzieli się swoim doświadczeniem w pracy z dwoma dużymi badaniami populacyjnymi.

Spotkanie zostanie również wzbogacone o krótkie (10 minut) sesje edukacyjne „know how”, które będą prowadzone przez pracowników King’s Health Partners Cancer Biobank i Wales Cancer Biobank z Wielkiej Brytanii. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich lekarzy i naukowców, którzy już są częścią polskiej społeczności biobanków, a także tych, którzy rozważają rozwój i wniesienie wkładu w polską biobankowość w przyszłości.

Organizatorem Sesji Satelitarnej o Biobankowości jest Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, siedziba Polskiego Węzła Krajowego BBMRI.pl w infrastrukturze badawczej BBMRI-ERIC. Sesja organizowana jest w połączeniu z konferencją PORT dla Zdrowia: Onkologia 2022 https://health.port.org.pl/ .

Udział w sesji jest bezpłatny. Sesja odbędzie się wyłącznie online. Prosimy o rejestrację do 21 września.

Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o programie sesji na stronie: https://port.lukasiewicz.gov.pl/towards-excellence-in-biobanking/

Liczba miejsc ograniczona.

Konsorcjum BBMRI.pl

Autor:Konsorcjum BBMRI.pl