IV Krajowa Naukowo-Szkoleniowa Konferencja Biobanków Polskich

Konsorcjum BBMRI.pl ma przyjemność zaprosić do udziału w IV Krajowej Naukowo-Szkoleniowej Konferencji Biobanków Polskich, organizowanej w dniach 6-7 grudnia 2021 roku w formule zdalnej.

Wydarzenie ma na celu prezentację osiągnięć polskiego środowiska biobankowego i podsumowanie pięciu lat członkostwa Polski w strukturach europejskiej infrastruktury BBMRI-ERIC. Zapraszamy szczególnie przedstawicieli jednostek zrzeszonych w Polskiej Sieci Biobanków oraz wszystkie osoby zajmujące się tematyką pobierania i biobankowania ludzkiego materiału biologicznego, medycyny personalizowanej i wykorzystania ludzkiego materiału biologicznego do badań prowadzonych w Polsce.


Celem konferencji będzie również zacieśnienie współpracy pomiędzy jednostkami biobankującymi i omówienie wyzwań stojących obecnie przed polskimi biobankami.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu „Utworzenie sieci biobanków w Polsce w obrębie Infrastruktury Badawczej Biobanków i Zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Wydarzenie odbędzie się w trybie zdalnym.

Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dla uczestników są dostępne na stronie https://port.org.pl/iv-konferencja-biobankow-polskich/.

Rejestracja na wydarzenie będzie trwała do 26 listopada. Na streszczenia wystąpień konferencyjnych czekamy do 15 listopada.

Sylwia Dobrowolska-Broniarek

Autor:Sylwia Dobrowolska-Broniarek