Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
ELSI
www.nationalcprassociation.com
       Dobiegły końca prace nad projektem "Kodeksu postępowania w sprawie przetwarzania danych osobowych dla celów badań naukowych przez biobanki w Polsce" prowadzone przez Konsorcjum BBMRI.pl.
 
 

Szanowni Państwo,

poniżej zamieszczamy materiały z Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Etyczne, prawne i społeczne aspekty biobankowania ludzkiego materiału biologicznego, która odbyła się w dniach 25-27 listopada 2020. 

 
Prezentujemy raport ELSI poświęcony "Analizie psychologicznych aspektów biobankowania związanych z postawami wobec ludzkiego ciała, komórek i narządów" opracowany przez dr. Michała Wiechetka, psychologa z Instytutu Psychologii KULJPII, autora publikacji z zakresu psychologicznych determinant biobankowania.
 
 
Prezentujemy raport ELSI poświęcony "Komercjalizacji wyników badań naukowych opartych o wykorzystanie ludzkiego materiału biologicznego i danych" opracowany przez dr Joannę Banasiuk z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.