Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
WARSZTATY „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących” NOWY TERMIN
www.nationalcprassociation.com

Szanowni Państwo,

 

Z radością pragniemy poinformować o nowym terminie warsztatów „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”, które miały odbyć się początkowo 26 marca bieżącego roku.

 

Z uwagi na wciąż obecną sytuację epidemiczną związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV2 oraz decyzje władz WUM, warsztaty te odbędą się w trybie online. Dla lepszego komfortu uczestników, warsztaty zostały rozdzielone na dwa dni (09-10.09.2020 r.), niemniej jednak, ich treść jest niezmienna.

 

 

 

 

 

Warsztaty dedykowane są dla osób, które stoją przed wyzwaniem tworzenia nowego biobanku lub próbują sprostać wymaganiom związanym z prowadzeniem biobanku. Forma warsztatów jest połączeniem prezentacji i sesji dyskusyjnych, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpośrednich porad ekspertów i doświadczeń osób z branży. W trakcie dyskusji każdy będzie mieć możliwość na znalezienie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

 

Podczas warsztatów zostaną poruszone tematy takie jak:

 

  • Struktura organizacyjna biobanku.
  • Prawne aspekty ochrony danych osobowych dawcy materiału biologicznego – od planowania eksperymentu do przechowywania próbek.
  • Wniosek do Komisji Bioetycznej – istotny etap tworzenia biobanku.
  • Formularz świadomej zgody dawcy materiału biologicznego – od czego zacząć?
  • Komórki jako materiał wyjściowy do badań – zagadnienia praktyczne.
  • Praktyczne aspekty pracy w biobanku komórkowym – najczęstsze problemy.
  • Biobank w badaniach naukowych.

 

 

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia do dnia 14.08.2020r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – liczba miejsc jest ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby zgłoszone w marcowym terminie warsztatów. 

 

Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową agendą warsztatów, która została przedstawiona poniżej.

 

 AGENDA